Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debugowanie Arma 3 / Crash w punkcie przerwania
Cześć ludzie, Chociaż jestem pewien, że większość z was już to wie, jestem pewien, że jest kilka nowych (takich jak ja), które mają problemy z debugowaniem Arma 3 i nie mogą zrozumieć dlaczego. Może się okazać, że ustawienie punktu przerwania przy użyciu Ollydbg lub Cheat Engine powoduje awarię Arma 3 po trafieniu w ten punkt przerwania. Badałem, w jaki sposób przechowywano wartości amunicji i natknąłem się na ten problem. Bez względu na to, jak bardzo poprawiłem Olly lub CE, Arma rozbił się za każdym razem, gdy trafił w punkt przełomowy.   Okazuje się, że Steam ustawia flagę, ThreadHideFromDebugger, kiedy uruchamia grę, która zatrzymuje wątek przed przekazaniem informacji debugowania do debuggera. Tak więc twój debugger przywiązuje się do procesu w porządku, ale kiedy zostanie osiągnięty punkt krytyczny, Windows nie informuje o tym debuggera, aby gra się zawiesiła.   Facet stworzył bibliotekę DLL, którą można wstrzyknąć w parę, która uniemożliwia jej ustawienie flagi, co pozwala na debugowanie Arma 3. Jeśli wyszukujesz Google "anty anty-debugujący steam", znajdziesz jego wpis na blogu, na którym podaje swoją bibliotekę DLL. i plik wykonywalny, który go wstrzykuje. Przejście do trybu offline i wstrzyknięcie go pozwala ustawić punkty przerwania w Arma 3 i zrobić to, co musisz zrobić.   Wiem, że wszyscy robią PBO i skrypty, bo nie ma anty-cheatów, ale ja wolę radary oparte na RPM / WPM i hacki na skrypty i jestem pewien, że są też inne osoby, które czują to samo. Mam nadzieję, że jest to przydatne dla kogoś
Reply
To całkiem przydatne, teraz mogę użyć ollydbg ty
Reply
rep + 1. Nie wiedziałem tego, chociaż nie próbowałem debugowania A3.
Reply
Jako osoba, która kilka dni temu zrobiła swój pierwszy iniektor, jest to bardzo pomocne, więc dziękuję.
Reply
Nigdy nie zadałem sobie trudu, żeby to sprawdzić, ponieważ właśnie założyłem, że robię coś złego. Dzięki za to.
Reply
Próbowałem tego, ponieważ chciałem uruchomić system z pewnymi parametrami startowymi i dołączyć do niego IDA, ale kiedy załączam do niego IDA, to nie pokazuje mi niczego takiego, jak to, co pokazuje mi, gdy uruchamiam go przez Lokalny Win32 Debugger IDA, każdy ma jakąkolwiek Rada? Ten obraz został przeskalowany. Kliknij ten pasek, aby wyświetlić pełny obraz. Oryginalny obraz ma rozmiar 1616 x 970. Dzięki
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)