Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizyka RayQuery widoczna przez teren
Próbuję użyć kwerendy z fizyki, ale powraca ona do prawdziwych przez niektóre ściany i teren, oto moja funkcja, poza czasami podawaniem nieprawidłowego wyniku, to działa dobrze. Czy ktoś może mi w tym pomóc?       Kod:   statyczny Bool IsVisible (D3DXVECTOR3 * vFrom, D3DXVECTOR3 * vTo, bool i visible) { if (! IsValidPtr (vFrom) ||! IsValidPtr (vTo)) return false; ClientGameContext * p_GameContext = ClientGameContext :: GetInstance (); if (! IsValidPtr (p_GameContext)) return false; HavokPhysicsManager * pHavok = p_GameContext-> m_pPhysicsManager; if (! IsValidPtr (pHavok)) return false; GameWorld * pGameWorld = pHavok-> m_GameWorld; if (! IsValidPtr (pGameWorld)) return false; IPhysicsRayCaster * pRayCaster = pGameWorld-> m_RayCaster; if (! IsValidPtr (pRayCaster)) return false; RayCastHit ray;      __declspec (wyrównanie (16)) D3DXVECTOR4 vFinalFrom = D3DXVECTOR4 (vFrom-> x, vFrom-> y, vFrom-> z, 0);      __declspec (wyrównanie (16)) D3DXVECTOR4 vFinalTo = D3DXVECTOR4 (vTo-> x, vTo-> y, vTo-> z, 0); visible =! pRayCaster-> PhysicsRayQuery ("OnGroundState :: update", i vFinalFrom, i vFinalTo, i ray, IPhysicsRayCaster :: DontCheckCharacter | IPhysicsRayCaster :: DontCheckWater | IPhysicsRayCaster :: DontCheckRagdoll | IPhysicsRayCaster :: DontCheckPhantoms, NULL); return true; }   i używam go w ten sposób     Kod:   bool widoczny; if (! IsVisible (& shootspace, i EnemyVec, visible)) // upewnij się, że rzeczywiście przeczytaliśmy o visiblity dalej; if (! visible) // jeśli nie jest widoczny test next player dalej;
Reply
Miałem ten sam problem i znalazłem próbkę użycia dudeinberlin, on faktycznie opcjonalnie używa flagi 0x4, nie wiem, co to jest, ale działa w ten sposób Najlepszym sposobem byłoby opcjonalne sprawdzenie flag materiałowych, jeśli możesz przejrzeć lub strzelać przez coś, te materialne rzeczy znajdują się gdzieś w RayCastHit Kod: bool cEngine :: IsVisible (wektor od, wektor do) { if (IsValid (m_GameContext)) { fb :: HavokPhysicsManager * pPhysicsManager = m_GameContext-> m_pPhysicsManager; if (pPhysicsManager) { fb :: GameWorld * pGameWorld = pPhysicsManager-> m_GameWorld; if (IsValid (pGameWorld)) { fb :: IPhysicsRayCaster * pRayCaster = pGameWorld-> m_RayCaster; if (IsValid (pRayCaster)) { fb :: RayCastHit ray; return! pRayCaster-> PhysicsRayQuery ("ControllableFinder" z &, do & ray, (0x4
Reply
dodając 0x4 jako flagę i usunięcie dontcheckwater wydaje się działać z jakiegokolwiek powodu, dzięki za pomoc "musi rozprzestrzeniać rep"
Reply
nigdy żadnych problemów Kod: BOOL is_Visible (NerdVec * target, bool occlus) // dudeinberlin { if (! fb :: ActivePointer (m_GameWorld)) zwraca false; eastl :: fixed_vector wyklucza; if (this-> bImAVehicle && fb :: ActivePointer (m_myCP-> getVehicle ())) excludes.push_back (m_myCP-> getVehicle () -> physicsEntity ()); jeszcze excludes.push_back (m_Me-> physics ()); RayCastHit MaxHit; __declspec (align (16)) fb :: Vec3 from = vecNerd.Origin.toFbVec3 (); __declspec (align (16)) fb :: Vec3 to = target-> toFbVec3 (); if (! m_GameWorld-> physicsRayQuery ("controllableFinder", i od, & do, i MaxHit, 0x4 | 0x10 | 0x20 | 0x80, i wyklucza)) return true; jeszcze { if (bAutoWall &&! occluded) { if (! fb :: ActivePointer (MaxHit.m_physicsObject)) return false; if (Statics :: IsSeeThrough (MaxHit.m_material) || Statics :: IsPenetrable (MaxHit.m_material)) return true; } return false; } }
Reply
co przekazujesz jako wykluczenia i czy wiesz, czym jest flaga 0x4.
Reply
wyklucza to fizykontentlistę, więc możesz zignorować jakieś specjalne byty w świecie gry, w rzeczywistości przydatne, btw dude: czy robisz widoczne kontrole i dodatkowo sprawdzasz bool m_occluded dla żołnierzy?
Reply
kiedy wykonujesz kontrole materiałowe i zobaczysz okno pomiędzy mną a graczem, który będzie pokazywał jako widoczny. więc sprawiłem, że kontrole materiałowe są aktywne tylko wtedy, gdy żołnierz nie jest zatkany, sux dla pojazdów, ale nie jest to wielka sprawa. Myślałem, że to dlatego, że jest nazwane wykluczeniem i widzisz, co cofnę, że faktycznie wiesz, co robi. Kod: enum ETraceActorFlags {
Reply
Jaką pozycję chcielibyście wykorzystać dla lokalnego wroga? Pochodzenie z kamery? Lokalne położenie oczu?
Reply
fb :: ClientWeapon :: m_shootSpace powinien być dokładnie moim zdaniem
Reply
używam m_shootspace do lokalizacji kości wroga
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)